O NAS

Ludowy Klub Sportowy Gałkówek powstał zaraz po wojnie w roku 1946 na ternie przekazanym od Nadleśnictwa .Powołano wtedy do życia sekcje :piłki nożnej , podnoszenia ciężarów, piłki siatkowej,tenisa stołowego, szachów, warcabów i lekkiej atletyki.Baza klubu to boisko piłkarskie , boisko do piłki plażowej budynek powstały w latach 70-tych z szatniami oraz miejscem ćwiczeń .W 1978 roku powstała obok szkoły również siłownia – pawilon sportowy, który służył zarówno dzieciom jak i LKS , w roku 2003 został jednak rozebrany .Piłka nożna w Klubie miała swoje wzloty i upadki , drużyna występowała w ligach Łódzkiego Związku Piłki Nożnej .Swój rozkwit i dobrą grę LKS miał w latach 90-tych,występował wtedy w lidze okręgowej i miał bardzo solidne drużyny które walczyły z najlepszymi jak równy z równym .W roku 1990 w naszym Klubie karierę rozpoczął późniejszy 4 krotny reprezentant kraju Jacek Płuciennik , który występował później w takich klubacha jak :Boruta Zgierz,ŁKS Łódź,Stomil Olsztyn. Niestety 2.IX.1998 roku zginął w wypadku samochodowym (miał wtedy 28lat).W latach 20-tych klub stał się typowym średniakiem bez większych sukcesów. Teraz w Piłkarskiej Rodzinie LKS-u czynione są starania aby zespół znowu był chlubą mieszkańców i dorównał do najlepszych dobrych lat .Odmłodzony zespół w którym przewaga jest 18-19 latków z Gałkówka oraz okolic robi coraz większe postępy .Modernizowany jest obiekt oraz zaplecze Sportowe , powstały nowe Trybuny  oraz piłko chwyty .Wszystko to ma na celu coraz lepsze warunki do treningów oraz rozgrywania meczy. Cieszy również coraz większa liczba dzieci oraz młodzieży trenujących pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

Najbardziej znanym sportowcem związanym z LKS Gałkówek był jednak Feliks Bińkowski .Od najmłodszych lat uprawiał sport. W młodości jako kolarz zdobył drużynowo brązowy medal na Mistrzostwach Polski w wyścigu na 100 km. Jako kolarz był również członkiem kadry wojewódzkiej w kolarstwie szosowym. W trakcie służby wojskowej zaczął uprawiać podnoszenie ciężarów. Studiował w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Przez ponad 35 lat piastował funkcję prezesa Klubu LKS „Gałkówek”. Jako zawodnik podnoszenia ciężarów w kategorii Masters zdobył 23 razy tytuł Mistrza Polski. Był również wielokrotnym reprezentantem Polski i medalistą mistrz świata i Europy weteranów w podnoszeniu ciężarów.

Jako samorządowiec przez cztery kadencje pełnił funkcję radnego gminy, dwa razy radnego województwa i raz radnego powiatu. Był również wieloletnim wiceburmistrzem gminy Koluszki.

Na dzień dzisiejszy w klubie działają nadal sekcje :piłka nożna (A-klasa, B-klasa), piłka siatkowa, podnoszenie ciężarów oraz sporty walki